Umelé Vianočné stromčeky

Aké by to boli Vianoce bez vianočného stromčeka? Práve naň sa počas Vianoc upiera najviac pohľadov. Je to symbol Vianoc a počas sviatočných chvíľ sa okolo neho združuje celá rodina.

#ShowMore#

Vyberte si z našej ponuky umelých vianočných stromčekov a meňte každý rok výzdobu, nie stromček! Okrem toho, že ušetríte planétu, získate nádhernú vianočnú dekoráciu, ktorá vydrží roky. Bude to smrek alebo borovica? Zasnežené konáriky prinesú do vašich domov kus prírody. Vyberte si umelý vianočný stromček v preferovanej výške a v dizajne, aký vám vyhovuje. Veľmi moderné sú najmä 3D vianočné stromčeky, ktoré sú na nerozoznanie od živých. Umelé vianočné stromčeky na pni sú v súčasnosti vychytávkou, ak preferujete škandinávsky štýl, zahrali sme vám na strunu. Kúpte si vianočný stromček včas, aby ste si naň stihli dokúpiť všetky potrebné ozdoby. A potom sa už len kochať.

8 položiek celkom

Cena

41115
141115

Šikovná investícia: ako si vybrať umelý vianočný stromček

Vytvorte si rodinnú tradíciu. Kvalitný umelý vianočný stromček slúži dlhé roky: zdobíte ho vy, príbuzní, priatelia, deti, vnúčatá a pravnúčatá. Umelý vianočný stromček je stálicou v rodinnom fotoalbume. Váš sviatočný stromček je vždy s vašou rodinou – v novom byte, inom meste a dokonca aj na vidieku. Stojí za to stráviť trochu času výberom najkrajšieho ekologického stromu.

7 dôvodov, prečo si kúpiť umelý vianočný stromček

 • slúži desiatky rokov, nemení tvar, farbu
 • výnosnejšie ako ročné náklady na stromy v kvetináčoch alebo rezané
 • nespôsobuje alergie
 • úhľadné, ihličie nevybledne, neopadáva
 • niekoľko minút na inštaláciu a vybratie z miestnosti
 • netreba zalievať
 • neexistuje žiadna vina voči voľne žijúcim živočíchom.

Vianočný stromček, borovica alebo jedľa? Aký typ máš rád?

Alternatívne riešenia: LED, korálky alebo stuhy rýchlo strácajú svoj význam. Imitácia prírodného dreva je vždy v trende. Výrobcovia umelých vianočných stromčekov realisticky reprodukujú tie najkrajšie prírodné odrody ihličnanov.

Určite - ktorý typ vždyzelených rastlín zodpovedá vašej predstave dekorácie na Vianoce a Nový rok:

Smrek je elegantná krása s hustými krátkymi ihličkami šedo-strieborného odtieňa; kmeň nie je viditeľný za hrubými vetvami;

Jedľa - husto zabalená, so zdvihnutými vetvami, šťavnatými smaragdovými ihličkami; najčastejšie sa vyberá ako oficiálna výzdoba Bieleho domu;

Borovica je nadýchaná kráska so zdvihnutými konármi; každá je rozdelená na niekoľko krátkych vetiev s hustými tmavozelenými ihličkami s grafitovým odtieňom;

Nórsky smrek - dokonalý pyramídový tvar, spodné vetvy sú zdvihnuté, kmeň nie je viditeľný, krátke tenké ihly majú slabý odtieň holubieho krídla;

Borovica horská - pyramídový tvar s hrubými vetvami dlhými až 6 cm; všetky odtiene malachitu.

Inverzné - vetvy sú znížené, vzdialenosť medzi nimi je až 15 cm; tvar je pyramídový.

Existuje veľa realistických kópií borovíc a jedlí, každý rok sa objavujú nové exempláre. Tie najlepšie presne napodobňujú hnedý alebo tmavozelený odtieň vetvičiek, tvar a farbu šišiek. V trende je držiak na kmeň vyrobený z prírodnej borovice alebo s imitáciou textúry stromu.

Nový umelý vianočný stromček: účel kúpy, funkčnosť a rozmery izby

Každý má svoju vlastnú predstavu o vianočnom stromčeku a svoj vlastný formát novoročného dekoratívneho stromu:

 • pokojný večer pri krbe - akejkoľvek veľkosti, miniatúrne alebo až po strop;
 • tanec okolo vianočnej krásky žiariacej svetielkami – vysoký a stabilný strom;
 • hora farebných škatúľ s darčekmi pod spodnými vetvami - potrebujete voľný priestor nad podlahou;
 • symbolická dekorácia inteligentného bytu, kancelárie, recepcie, vitríny - presne vypočítaná výška a rozmery.

Tvar a veľkosť umelého vianočného stromčeka závisí od mnohých faktorov:

 • nezasahuje do bežného chodu domácnosti, personálu, hostí;
 • je vhodné zatvárať dvere, zatvárať závesy, presúvať nábytok;
 • v blízkosti zásuviek, minimum predlžovacích káblov pre girlandy;
 • je tu mačka - existujú prostriedky na upevnenie hlavne na vykurovacie potrubie, skriňu, hák v strope.

Umelý vianočný stromček je dočasná dekorácia. Pred zakúpením umelého vianočného stromčeka sa rozhodnite, v ktorej miestnosti bude inštalovaný. Je potrebné merať výšku miestnosti, vzdialenosť od nábytku skrinky, dverí a okien, obrazovky, zásuviek.

Odporúčania dizajnérov:

 • dominuje v priestoroch na fotenie, v najširšej časti zaberá až 1/9 miestnosti;
 • miestnosť si zachováva svoju funkčnosť: obývacia izba-jedáleň, spálňa, kancelária, lobby - hlavný dekoratívny prvok zaberá až 1/12 miestnosti.
 • maximálna výška umelého vianočného stromčeka zostaveného so stojanom nie je menšia ako 15 cm k spodnej časti stropných konštrukcií;
 • vzdialenosť od stien je 15-20 cm.

Materiály a spôsob pripevnenia ihiel umelého vianočného stromčeka

Elitné umelé vianočné stromčeky sú vyrobené z liateho ihličia. Každá vetvička je odliata z nehorľavého plastu, maľovaná v hmote. Nemôžete zmeniť tvar konárov, ich polohu na strome.

Väčšina konárov vianočných stromčekov je vyrobená zo spoľahlivého drôtu do hrúbky 2,5 mm, na ktorom je pripevnené umelé ihličie dlhé od 10 do 50 mm, vyrobené z PVC farbeného v rôznych hrúbkach. Materiál nehorí, nevyžaruje toxické látky. Každý prvok je bezpečne priskrutkovaný k základni, upevnený horúcou metódou. Realizmus dodávajú konárom rezané hroty v tvare kužeľa. Nadýchané vetvičky sa ľahko ohýbajú do požadovanej polohy.

Romantickú náladu miestnosti dodáva strom s „pamorózou“ na konároch, ktorej efekt je poprášený snehom. Vločkované prvky sú nezmenené, nástreky sú dlhodobé.

Typ pripevnenia konárov umelého vianočného stromčeka a stojana

Závesné Strom je inštalovaný vertikálne, pevné konáre stačí narovnať. Výhody: Spoľahlivosť, inštalácia za pár minút. Mínus - trojrozmernú štruktúru je potrebné niekde medzi sviatkami uložiť.

Háčiky Každá vetva je upevnená v drážkach na kmeni. Výhody: kompaktné úložisko; je ľahké dať každej vetve požadovaný tvar; stačí umiestniť do rohu miestnosti. Mínus – zle upevnená vetva v drážke môže vypadnúť.

Stojan má pevnú základňu alebo niekoľko vodítok pre stabilnú polohu umelého stromčeka v miestnosti. Čím je strom vyšší a ťažší, tým je stojan masívnejší. Hlavné materiály: drevo, kovaný kov, zliatiny tvrdých plastov. Niektorí výrobcovia dopĺňajú súpravu pytlovinou na ozdobné maskovanie stojana.

Umelý vianočný stromček s osvetlením

Vyzerá dobre v každej miestnosti, inštalácia trvá niekoľko minút: vianočné stromčeky s osvetlením majú výklopný nástavec. Spotreba elektrickej energie a riziko vznietenia sú minimálne. Mínus: v novej sezóne nie je možné zmeniť farbu a scenár osvetlenia, tvar a veľkosť žiaroviek.

Zapamätajme si teda 7 kritérií pre výber umelého vianočného stromčeka:

 • účel, rozmery priestorov
 • tvar, smer konárov
 • priemer na základni, výška, vzdialenosť od spodných konárov k podlahe
 • typ uchytenia konárov, stojanov, osvetlenia
 • hustota konárov, či je kmeň viditeľný alebo nie, dĺžka ihiel
 • odtieň umelého ihličia, efekt snehu, šišky
 • z čoho je vyrobený umelý vianočný stromček?

Vianočnú výzdobu izby dopĺňajú girlandy z umelého ihličia na krb, dvere, schody, krásne vianočné vence, tematické textílie. Farba, textúra, stručnosť alebo prebytok dekorácie - výlučne podľa vášho vkusu.

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 100 €
Úprava tovaru na mieru
Úprava tovaru
Možnosť úpravy tovaru na mieru
Vrátenie tovaru
Vrátenie tovaru
do 30 dní od objednania
Zákaznícka podpora
Zákaznícka podpora
pomôžeme Vám s výberom